Geoblog.pl    oboski    Podróże    A CO MI TAM - TROCHĘ SE POLATAM    Tańsza wersja dotarcia pod Machu

Tańsza wersja dotarcia pod Machu

Peru
Peru, Aguas Calientas

Częściowo - a w zasadzie - z powodu wysokich kosztów dotarcia na Machu wybrałem wersję dłuższą ale tańszą. Czyli lokalnymi busami itp. a częściowo pieszo dookoła. Nie zapłacę 200 zł za przejazd kawałkiem torów. Poza tym po przejechaniu tej drogi polecam właśnie taki wariant każdemu - widoki przepiękne. Autobus - stary bo stary - wspina się na około 4800 m npm żeby znów zjechać w doliny. To trasa z Ollanta do Santa Maria a później taksówką z szalonym kierowcą do Santa Teresa, kilka kilometrów z kierowcą centusiem colectivos do torów i wreszcie najpiękniejsza część dotarcia: pieszo ( choć cena tu akurat nie jest najważniejsza) wzdłuż torów 12 kilometrów przez prawie dżunglę. Piękna bujna roślinność umila marsz, rzeka w dole omija olbrzymie głazy a czasem latają papugi.
Zdążyliśmy dojść do celu o zmroku - czyli na styk (choć czołówki w plecaku miałem).
Nauczony zdarzeniem z Nasca (nie sezon okazał się sezonem) poszliśmy od razu kupić bilety. Były jeszcze ale na Wayna Picchu już niestety nie. W życiu nie kupiłem nigdy tak drogiego biletu - cuda świata kosztują np 140 soli.

Beza
Beza - 2014-11-02 08:57
Zdaniem Leonardo da Vinci: "Wielu kupowało i sprzedawało omamy i fałszywe cuda, oszukując głupią tłuszczę".
Nie narzekaj więc, że za PRAWDZIWE cuda świata trzeba słono zapłacić. Ciesz się raczej, że jest Ci to dane....

Mara
Mara - 2014-11-02 21:45
Widoki niesamowite już no i to,ze tam będziesz..A może i coś usłyszysz o' tajnej misji El Dorado' ;)
Jak Twoj hiszpański?Pomocny??

oboski
oboski - 2014-11-11 04:04
Mara
Włoski się przydaje do zrozumienia hiszpańskiego
Już był taki jeden co mi powiedział:
dziwny Polak co mówi po włosku

Zasoby: 122 wpisy122 247 komentarzy247 2456 zdjęć2456 24 pliki multimedialne24

27.10.2014 - 14.11.2014