Geoblog.pl    oboski    Podróże    EGIPT 2006 - krótkie wspomnienie z zimy w Hurgadzie    W El-Dahar
2006

W El-Dahar

Egipt
Egipt, Hurgada

W oczekiwaniu na następną, dodatkowo płatną atrakcję, umilałem sobie czas (poza unikaniem słońca na plaży) zapuszczaniem się w coraz mniej odwiedzane przez turystów zakątki Hurgady. Oczywiście nie sam, po kilku dniach pobytu wszyscy rodacy (z jednym wyjątkiem) zintegrowali się i wszystko już było robione wspólnie. Cała nasza siódemka bez obaw wybrała się na odkryty przez Klaudię i Marcina (nie ten od opalenizny) bazar tylko dla Egipcjan w starej części Hurgady - El Dahar. A czemu tylko? Sądząc po tym, że byliśmy tam jedynymi Europejczykami oraz po specyfice sprzedawanego tam towaru i warunkach w jakich był eksponowany z pewnością nie zachęciłby żadnego białego do zakupów. Z resztą nasze panie też nie były zachwycone zapachami otaczającymi nasze nosy, co wyraźnie demonstrowały i na ponowną propozycję pójścia na suk ostro protestowały. Ale warto zobaczyć to wszystko nie oszczędzając nosa uszu i oczu. Nawet można pokusić się o drobne zakupy. A jeśli ktoś opanuje arabskie cyfry to wszystkie owoce ma za pół ceny. Nie pytaj ile co kosztuje, czytaj! Wszystkie owoce mają ceny. Niektórzy próbowali mnie naciągnąć podając zawyżone ceny, ale skoro ma napisane czerwono na żółtym, że truskawki są po 300 piastrów, a nie jak chce po 600 to wystarczyło pokazując cenę powiedzieć do niego musiba jak uczyła Joanna i już można było je kupić za połowę tego co na mieście. Pycha - środek lutego - truskawki po 2zł/kg. Tylko szampana nigdzie się tu nie kupi.

Zasoby: 122 wpisy122 247 komentarzy247 2456 zdjęć2456 24 pliki multimedialne24

27.10.2014 - 14.11.2014