Geoblog.pl    oboski    Podróże    A CO MI TAM - TROCHĘ SE POLATAM    Białe miasto

Białe miasto

Peru
Peru, Arequipa

Byłem już w Różowym, Złotym, Błękitnym to teraz jestem w takim, o którym mówią białe. Bo zbudowali je Hiszpanie ze skał z pobliskich wulkanów. Jak dla mnie jest ono perłowe. I jak do tej pory jest najładniejszym miastem jakie spotkałem na swojej drodze po Ameryce Pd.
Dobrze, że wypadła akurat tu chwila odpoczynku przed następnym etapem podróży - na Plaza Armas nawet dowiedziałem się od miejscowego, że był tu przede mną Jan Paweł II. Można tu pobyć i w dzień i w nocy i wieczorem.
TT
Dziś kupiliśmy bilety na autobus turystyczny do Cabanaconde. Czyli kondory i kanion Colca przed nami. Wyjazd z hotelu między 3 a 3.40
Nic tylko iść zaraz spać.
Dobranoc (krótkanoc).

Beza - 2014-11-12 18:12
Bartek i zachwyt miastem? Hm. To coś nowego. Do Ciebie - miłośnika gór - bardziej pasują słowa Juliana Przybosia" "Miasto jak kamień rzuciłem za siebie"....

Beza - 2014-11-12 18:16
No, ale skoro już Ci się spodobało jakieś miasto,
to zamiast Przybosia proponuję Krzysztofa Jurkiewicza:
"Żegnam się z miastem, które stało się moje,
Jego wieże, jego drogi – kroki moje"...

Marzena
Marzena - 2014-11-14 22:16
Świat,jaki jest nam dany, by oglądać...jest ciekawy w całości. Ileż możemy powiedzieć o nim patrząc tylko w góry? A pomiędzy górami? Nie da się przemknąć ot tak. Warto przystanąć i zachwycić się czymś więcej, posłuchać szumu nocnej ciszy, czy nacieszyć oczy zewnętrzną architekturą miasta owego. Bartek się tego odrobinę postrzegać nauczył...być może. Odpoczynek zaproponowałam ja realnie rzecz ujmując

Beza - 2014-11-16 17:09
"Pomiędzy górami" jest bez wątpienia tak samo atrakcyjnie jak "między ustami a brzegiem pucharu...." - morze możliwości!
Życzę dalszych niezapomnianych wrażeń. Wycieczkę macie piękną.
Pozdrawiam.

Marzena
Marzena - 2014-11-24 19:18
A ja zyczę kazdej kolezance wycieczki z Bartkiem.
Mozna go wtedy bardzo dobrze poznać.
Myśmy zakończyli znajomość na tym etapie, ale byc moze znajdzie się kiedyś taka, która zapewni wszystkie mozliwe atrakcje na wyjeździe mężczyźnie, a mimo to zostanie podmiotem tylko w sprawie. Bo romantycznym wydaje się fakt, że podczas ciepłego wieczoru choćby na rynku Arekipy, Bartek trzymał w ręku telefon i słał esy do koleżanki lub koleżanek.Nie pamiętał, kto by chętnie dzielił się z nim wrażeniami. To nic, że w Polsce była 2 w nocy

Zasoby: 122 wpisy122 247 komentarzy247 2456 zdjęć2456 24 pliki multimedialne24

27.10.2014 - 14.11.2014